Neintelegere mare cu YO7GGU

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO9GWW
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 21, 2010 12:00 am
Contact:

Neintelegere mare cu YO7GGU

Mesajde YO9GWW » Dum Ian 08, 2012 9:40 pm

Salut toata lumea si va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine daca se poate de ce unii dintre noi sunt asa rai cate odata sau in fine sa nu folosesc alte cuvinte.
Concret ,BRUCKER ANDREI YO7GGU a dat urmatorul anunt # V-37276 - Transceiver HM 2m & 6m All mode ,totul ok ,vorbesc stabilim ca pot ajunge in locatorul lui, Pitesti ,pentru a cumpara transceiverul,necunoscand orasul bine ,i-am telefonat si i-am spus unde sunt ,iar dupa am stabilit o intalnire undeva unde el imi indicase.I-am spus sa aduca transceiverul la locul de intalnire pentru ca nu aveam timp si eram impreuna cu sotia mea si abia reusisem sa o conving sa fac acest ocol..Mi-a spus ca dureaza pana il impacheteaza ,i-am spus ca nu e problema ,iar intre timp am intrat in magazinul care se afla in locul de intalnire din motive fiziologice.Primesc la vreo 20 de minute un telefon de la Andrei Brucker si .....am receptionat numai injurii ??????? Am fost blocat ,am ramas fara cuvinte ...
Dupa ce am ajuns in locator ,deschid mail-ul si stupefactia a fost si mai mare cand am primit si un mail, care la fel injurii ,inimaginabile ,ireproductibile.
Stimati colegi va rog spuneti-mi si mie unde am gresit sa merit asa ceva.
Pentru tine Andrei Brucker sa stii ca acele cuvinte te caracterizeaza.
Sa-ti fie rusine si sa stii ca esti o nulitate.
Cu respect de yo9gww Adrian 08.01.2012

YO5PEZ
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 01, 2012 10:32 pm
Contact:

Re: Neintelegere mare cu YO7GGU

Mesajde YO5PEZ » Dum Ian 08, 2012 10:56 pm

Draga Viorel nu esti singurl patit. Un nume cu indicativ, vinde patru tuburi, trimit adresa, telefon fix si mobil, cer expedierea, dar indrasnesc sa cer un numar de telefon. In nepriceperea mea, fiind sarbatorile, ziceam ca ar fi ceva normal sa-l sun sa-i multumesc pentru ca face un colet, merge le posta, trimite, merge iar la posta sa ridice banii. Dar primesc un email, care dupa clarificari de neinteles scrie -"In concluzie nu vom vorbi la telefon, daca ne putem lamuri aici pe mail e bine, daca nu, renuntam la tranzactie". Si uite asa faimoasa tranzactie cu PL500 nu a mai avut loc. Aceasta comunitate a radioamatorilor, vreau sa cred ca este una in care comunicare intre oameni este o valoare de prim rang. Asa ca nu am ce lamuriri sa-ti ofer, decat sa ne dorim fiecare dintre noi, in anul ce il incepem sa fim cu totii mai buni.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori